Σταύρος Πλουμιστός: Η δύναμη των προσωπικών θαυμάτων - Αγκαλιάζοντας το Θείο Δώρο
👉Στο επίκεντρο της θετικής σκέψης υπάρχει η πίστη προς τον εαυτό σου και στα προσωπικά θαύματα βρίσκεται η αναγνώριση της διασύνδεσης όλων των πραγμάτων με την θεϊκή σπίθα που βρίσκεται μέσα σε κάθε άτομο.
Τα προσωπικά θαύματα χρησιμεύουν ως πύλες για την υπέρβαση, προσφέροντας ματιές στην απεριόριστη ομορφιά και τις άπειρες δυνατότητες της ύπαρξης μας. Είτε πρόκειται για τη θεραπεία μιας ανίατης ασθένειας, για τη συμφιλίωση των αποξενωμένων σχέσεων, είτε για την εκδήλωση αφθονίας και ευημερίας, τα προσωπικά θαύματα μας υπενθυμίζουν ότι δεν δεσμευόμαστε από τους περιορισμούς του υλικού κόσμου αλλά ότι είμαστε πνευματικά όντα που ταξιδεύουν στο ταξίδι της ζωής.
Τα προσωπικά θαύματα που δημιουργεί η θετική σκέψη χρησιμεύουν ως καταλύτες για την προσωπική και συλλογική μεταμόρφωση, προσκαλώντας τα άτομα να διευρύνουν τη συνείδησή τους και να αγκαλιάσουν ένα υψηλότερο όραμα της πραγματικότητας. Όταν τα άτομα ανοίγονται στη δυνατότητα των θαυμάτων και ευθυγραμμίζονται με τη θεία ροή της ύπαρξης, ξεπερνούν τα όρια του εγωιστικού νου και αγγίζουν την άπειρη δεξαμενή της θείας χάριτος που τα περιβάλλει. Με αυτόν τον τρόπο, τα προσωπικά θαύματα δεν γίνονται απλώς ασυνήθιστα γεγονότα, αλλά ιερές τελετές διέλευσης που ωθούν τα άτομα προς τα εμπρός στο μονοπάτι της αυτοπραγμάτωσης και της φώτισης.
Οι συνθήκες για την πραγματοποίηση των προσωπικών θαυμάτων έχουν τις ρίζες τους στο εσωτερικό τοπίο της συνείδησης, παρά στις εξωτερικές συνθήκες. Όταν τα άτομα καλλιεργούν πίστη, ευγνωμοσύνη και δεκτικότητα μέσα στην καρδιά τους, δημιουργούν το γόνιμο έδαφος στο οποίο η θετική μπορεί να ριζώσει και να ανθίσει.
Υιοθετήστε την άποψη μου ότι η αγκαλιά των προσωπικών θαυμάτων ως θεϊκών χαρισμάτων καλλιεργεί την αίσθηση ευλάβειας και δέους για το μυστήριο και το θαύμα της ύπαρξης μας. Αντί να μειώνουμε τη ζωή σε μια σειρά μηχανικών διαδικασιών που διέπονται από συμβατικούς νόμους, αναγνωρίστε την θετική σκέψη που διαπερνά κάθε πτυχή της ζωής μας ανοίγοντας τον εαυτό μας στις άπειρες δυνατότητες που βρίσκονται πέρα από το πέπλο της συνηθισμένης αντίληψης.
Με αυτόν τον τρόπο, τα προσωπικά θαύματα γίνονται όχι απλώς ασυνήθιστα γεγονότα, αλλά ιερές υπενθυμίσεις της μεταμορφωτικής δύναμης της θετικής σκέψης κάνοντας τον εαυτό μας να τα αγαλλιάσει ως ιερά δώρα.
Οι συνθήκες για την πραγματοποίηση των προσωπικών θαυμάτων έχουν τις ρίζες τους στο εσωτερικό τοπίο της συνείδησης, παρά στις εξωτερικές συνθήκες. Όταν τα άτομα καλλιεργούν πίστη, ευγνωμοσύνη και δεκτικότητα μέσα στην καρδιά τους, δημιουργούν το γόνιμο έδαφος στο οποίο η θετική μπορεί να ριζώσει και να ανθίσει.
Υιοθετήστε την άποψη μου ότι η αγκαλιά των προσωπικών θαυμάτων ως θεϊκών χαρισμάτων καλλιεργεί την αίσθηση ευλάβειας και δέους για το μυστήριο και το θαύμα της ύπαρξης μας. Αντί να μειώνουμε τη ζωή σε μια σειρά μηχανικών διαδικασιών που διέπονται από συμβατικούς νόμους, αναγνωρίστε την θετική σκέψη που διαπερνά κάθε πτυχή της ζωής μας ανοίγοντας τον εαυτό μας στις άπειρες δυνατότητες που βρίσκονται πέρα από το πέπλο της συνηθισμένης αντίληψης.
ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΛΟΥΜΙΣΤΟΣ
Σύμβουλος αφύπνισης του Νου
Αυτοβελτίωσης-Αυτογνωσίας
(Life Health Care)
Εναλλακτικές Θεραπείες
Εάν βιώνετε δονήσεις αναζήτησης για να βρείτε το σκοπό σας ή αναζητάτε καθοδήγηση,
επικοινωνήστε μαζί μου και θα κανονίσουμε μια τηλε-συνεδρία για να σας βοηθήσω να ανακαλύψετε τον μοναδικό σας σκοπό σε αυτόν τον κόσμο και πώς να ξεκινήσετε την ευθυγράμμιση με τους στόχους και τα όνειρα σας για να ζήσετε τη ζωή που θα θέλατε!
Για τις ομιλίες, σεμινάρια και ενημέρωση των συνεδριών εδώ https://www.ploumistos.com/p/online.html
Για την θεραπευτική μέθοδο μου δείτε εδώ https://voicehealing.gr/
Μιλήστε μαζί μου στο 6945723523
(11:30 - 14:00 και 19:00 - 21:30 - Εκτός Κυριακής)