Ο Δημήτρης Ζερβουδάκης live στο Βόλο
⍆Ο Δημήτρης Ζερβουδάκης επισκέπτεται τη μουσική σκηνή...
LABART στο Βόλο και μοιράζεται ένα πρόγραμμα ανανεωμένο, με κομμάτια παλιά κι αγαπημένα αλλά και νέα από τη νέα του δισκογραφική πρόταση.
Από τους συνεπέστερους, παραγωγικου αλλά και 'ταπεινούς' καλλιτέχνες που γράφουν στίχους με μουσική και δημιουργούν ασταμάτητα μουσικές προτάσεις στο ελληνικό στερέωμα για δεκαετίες, επιτέλους εμφανίζεται στη φιλόξενη σκηνή του Lab Art.
Νέα στοιχεία στον ήχο του Δημήτρη Ζερβουδάκη εμπλουτίζουν τη γνησια καλλιτεχνική του πορεία, προσφέροντας την αμεσότητα της ζωντανής επαφής, την ‘’αλήθεια’’ του ως βασικό μέσο γεφύρωσης με το κοινό του .
Κομμάτια αγαπημένα και διαχρονικά όπως Τα Ανείπωτα , Νεράιδες , Πως να Αναπνεύσω , Αυτό Το Αχ να μην το λες , Ζωή Μισή, Λήθη, Ότι με Πληγώνει , Στα Χαμηλά και στα Ψηλά , αλλά και πολλά ακόμα θα υποδεχτούν τα αυτιά του κοινού σε μια μουσική βραδιά που προβλέπεται μοναδική..
Αισθαντική φωνή, χαρακτηριστική ερμηνεία και μαζί του έξι εκλεκτοί μουσικοί, σε μια παράσταση γεμάτη συναίσθημα, δυναμισμό κι ανατρεπτική διάθεση!
Οι μουσικοί που πλαισιώνουν:
Παναγιώτης Κουτσούρας (μπουζούκι)
Θανάσης Αρχανιώτης (τύμπανα)
Διαμαντής Καραγιαννακίδης (πλήκτρα)
Γιώργος Μακρής (πνευστά)
Θάνος Κολοκυθάς (μπάσο)
Νίκος Παπαδόπουλος (κιθάρες)
Παρασκευή 7 Φεβρουαρίου 2020
Δημήτρης Ζερβουδάκης στο Lab Art!
Ώρα προσέλευσης: 21:00, Ώρα έναρξης: 22:00
LABART στο Βόλο και μοιράζεται ένα πρόγραμμα ανανεωμένο, με κομμάτια παλιά κι αγαπημένα αλλά και νέα από τη νέα του δισκογραφική πρόταση.
Από τους συνεπέστερους, παραγωγικου αλλά και 'ταπεινούς' καλλιτέχνες που γράφουν στίχους με μουσική και δημιουργούν ασταμάτητα μουσικές προτάσεις στο ελληνικό στερέωμα για δεκαετίες, επιτέλους εμφανίζεται στη φιλόξενη σκηνή του Lab Art.
Νέα στοιχεία στον ήχο του Δημήτρη Ζερβουδάκη εμπλουτίζουν τη γνησια καλλιτεχνική του πορεία, προσφέροντας την αμεσότητα της ζωντανής επαφής, την ‘’αλήθεια’’ του ως βασικό μέσο γεφύρωσης με το κοινό του .
Κομμάτια αγαπημένα και διαχρονικά όπως Τα Ανείπωτα , Νεράιδες , Πως να Αναπνεύσω , Αυτό Το Αχ να μην το λες , Ζωή Μισή, Λήθη, Ότι με Πληγώνει , Στα Χαμηλά και στα Ψηλά , αλλά και πολλά ακόμα θα υποδεχτούν τα αυτιά του κοινού σε μια μουσική βραδιά που προβλέπεται μοναδική..
Αισθαντική φωνή, χαρακτηριστική ερμηνεία και μαζί του έξι εκλεκτοί μουσικοί, σε μια παράσταση γεμάτη συναίσθημα, δυναμισμό κι ανατρεπτική διάθεση!
Οι μουσικοί που πλαισιώνουν:
Παναγιώτης Κουτσούρας (μπουζούκι)
Θανάσης Αρχανιώτης (τύμπανα)
Διαμαντής Καραγιαννακίδης (πλήκτρα)
Γιώργος Μακρής (πνευστά)
Θάνος Κολοκυθάς (μπάσο)
Νίκος Παπαδόπουλος (κιθάρες)
Παρασκευή 7 Φεβρουαρίου 2020
Δημήτρης Ζερβουδάκης στο Lab Art!
Ώρα προσέλευσης: 21:00, Ώρα έναρξης: 22:00